Edyta Piasecka-Durlak

Aktualności

Premiera platformy streamingowej TEATRU WIELKIEGO - OPERY NARODOWEJ.

18.11.2015 21:27

Już 19 listopada o godzinie 19 odbędzie się premiera bezpłatnej platformy streamingowej Teatru Wielkiego - Opery Narodowej.

Pierwszym spektaklem transmitowanym za jej pośrednictwem będzie "Straszny dwór" Stanisława Moniuszki, uznawany za jedną z najważniejszych polskich oper. Reżyserię powierzono Davidowi Pountneyowi, reprezentantowi światowej ekstraklasy operowej, brytyjskiemu wizjonerowi, który zmierzy się z legendą "polskiej opery narodowej".  Dyrygent - maestro Andriy Yurkevych.

Transmisja, którą poprowadzą Małgorzata Walewska oraz Wojciech Pszoniak, rozpocznie się o godzinie 19 na vod.teatrwielki.pl

Spektakl będzie również transmitowany za posrednictwem The Opera Platform.

[ Czytaj więcej... | Komentarze: 0 ]

"Straszny dwór" Stanisława Moniuszki - Premiera w TEATRZE WIELKIM OPERZE NARODOWEJ.

08.11.2015 08:12

Sceniczne konkretyzacje oper Stanisława Moniuszki zwykle pozostawiają w widzu poczucie głębokiego niedosytu. Reżyserzy zwykli podążać albo zbyt czesto niegdyś rozdeptywanym szlakiem wtórnej cepeliady, która zupełnie już nie trafia do wrażliwości młodszego pokolenia, albo uwspółcześniają te dzieła na siłę, prowokacyjnie negując nasze - zapewne zbyt stereotypowe - wyobrażenia o wizualnym kształcie tych narodowych partytur.

[ Czytaj więcej... | Komentarze: 0 ]

TEATR WIELKI OPERA NARODOWA - "TRAVIATA" w reżyserii Mariusza Trelińskiego.

21.03.2015 19:08

http://teatrwielki.pl/repertuar/kalendarium/2014-2015/traviata

Najsłynniejsza opera świata. Burząca we Włoszech niemal wszystko, co przed nią zaistniało. Obłędnie melodyjna, przekreślająca, szczególnie w pędzącym na złamanie karku akcie I, całą tradycję belcanta, a luksusową, chorą na gruźlicę prostytutkę wynosząca do rangi głównej i to - o zgrozo! - pozytywnej bohaterki.  Jej protoplastka, Maria Duplessis, nie była wykształcona, a mimo to fascynowała nie tylko goniących za erotycznymi ekstremami paryskich arystokratów, lecz także artystów, na czele z Aleksandrem Dumasem synem - który uwiecznił ją w swoim popularnym romansie - i mocno już w latach 40. zblazowanym Ferencem Lisztem, jednym z jej ostatnich kochanków.

"Violetta była XIX-wieczną celebrytką" - zdają się nam mówić twórcy spektaklu, Mariusz Treliński i Boris Kudlicka.

[ Czytaj więcej... | Komentarze: 0 ]

"Cyganeria" w FILHARMONII PODKARPACKIEJ.

19.03.2015 19:23

Zapraszamy w piątek, 13-ego lutego do Filharmonii Podkarpackiej na koncertowe wykonanie opery G.Pucciniego "CYGANERIA".

Orkiestrę Filharmonii Podkarpackiej poprowadzi maestro Tadeusz Wojciechowski, a partie solistów wykonywać będą m.in. Edyta Piasecka, Rafał Bartmiński, Aleksandra Olczyk.

[ Czytaj więcej... | Komentarze: 0 ]

FILHARMONIA KOSZALIŃSKA - Koncerty Karnawałowe.

02.02.2015 18:00

"Co się dzieje? Oszaleję" - to tytuł 3-ech koncertów karnawałowych, na które zapraszamy do Filharmonii Koszalińskiej.

Z orkiestrą Filharmonii Koszalińskiej pod dyrekcją Massimiliano CALDI arie i duety z operetek Straussa, Kalmara, Lehara wykonają Edyta PIASECKA i Adam ZDUNIKOWSKI.

[ Czytaj więcej... | Komentarze: 0 ]

OPERA KRAKOWSKA - Spotkanie z Artystą - Prof. Ryszard Karczykowski.

24.01.2015 19:02

Uroczyste "Spotkanie z Artystą", które odbyło się 25 stycznia 2015 roku zapoczątkowało obchody 10-lecia Stowarzyszenia Miłośników Opery Krakowskiej "Aria".

Bohaterem spotkania był Profesor Ryszard Karczykowski, tenor, dyrektor artystyczny Opery Krakowskiej w latach 2003 - 2006 oraz główny inicjator powstania "Arii".

Profesor podzielił się z publicznością wspomnieniami z wystepów na prestiżowych scenach operowych świata. Przedstawił również nagrania ze swoich najsłynniejszych wystepów.

Gościem Profesora Karczykowskiego była Edyta Piasecka, do której należała część artystyczna tego wieczoru. Akompaniowała jej Olga Tsymbaluk.

 

www.opera.krakow.pl/aktualnosci

 

[ Czytaj więcej... | Komentarze: 0 ]

« wstecz | drukuj | w górę